Forum SGK Hakkında


Tüik anketine katılmak zorunlu mudur?
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 16
Mesaj: 28
Cinsiyet:
Kıdem: 11/10/2016

Merhabalar,

Türkiye İstatistik Kurumu 5429 Sayılı Türkiye İstatistik Kanunu uyarınca çeşitli konularda sayım ve anket düzenlemek ve sonuçlarını kullanıcılara sunmak ile yükümlüdür.


İstatistik alanında ulusal ve uluslararsı öncelikler dikkate alınarak, ülkemizin ekonomi, sosyal, demografi, kültür, çevre, bilim ve teknoloji alanları ile gerekli görülen diğer alanlardaki istatistikler derlenmekte, derlenen bu bilgiler analiz edilerek kalkınma planları ve yıllık programların hazırlanması, milli gelir tahminlerinin yapılması, ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısında meydana gelen değişimlerin izlenmesi, uluslar arası bilgi sistemine ve uluslararası karşılaştırmalara olanak sağlaması, ayrıca çeşitli araştırmalara kaynak teşkil etmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Eskiden e-posta ya veya kağıt ortamında yapılan bu anket işlemleri 2014 yılından itibaren sadece internet üzerinden geliştirilen uygulamalar ile yapılmasına karar verilmiştir.


İşverenler Anayasa’da belirlenen temel haklar ve ödevler çerçevesinde, kendilerinden istenen veri veya bilgileri, Başkanlığın belirlediği şekil, süre ve standartlar da eksiksiz ve doğru olarak ücretsiz bir şekil de Türkiye İstatistik Kurumu’na iletmek ile yükümlüdür.


[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]

.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tüik anketi nasıl doldurulur? admin 0 1,298 12/10/2016, Saat: 12:01
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi